سمینار آشنایی با كاربردهای فناوری نانو در صنعت آب و فاضلاب برگزار شد

نویسنده :نویسنده Ž
تاریخ:سه شنبه 3 آذر 1394-01:48 ب.ظ

به گزارش قدس آنلاین از یزد ،مدیر ترویج صنعتی سازی ستاد نانو گفت : فناوری نانو یكی از فناوری های راهبردی است كه در كشور پیگیری و ارائه می شود .

علی طهاری هدف از برگزاری این سمینار را آشنایی صنعتگران ،كارشناسان و متخصصان صنعت آبفا با كاربردهای این فناوری در حوزه های مختلف آب و فاضلاب معرفی كرد  .

طهاری خاطرنشان ساخت : مدیران صنعت آبفا در صورت تمایل می توانند ازطریق فرم های تبادل آب مشكلات خود در حوزه های پساب صنعتی، شوری آب ، وجود فلزات سنگین در آب و ... را به ستاد فناوری ارائه و با هماهنگی استانداری با شركت های دانش بنیان ارتباط برقرار كرده و در نتیجه  فناوری های كه می تواند مشكل آنها را مرتفع سازد در اختیار آنان قرار می گیرد .

در این سمینار مباحثی از جمله کاربردهای فناوری نانو در صنعت آب و فاضلاب شامل تصفیه آب ، تصفیه پساب و فاضلاب ، رفع یا كاهش شوری آب، بهبود مصرف آب در صنایع مختلف ، نظارت بر آلاینده ها و كنترل كیفیت آب و توزیع آب و تاسیسات ، فناوری نانو در سازه های بتنی و پایش كیفیت آب و نظارت بر آلودگی ها ارائه شد .

هم چنین كارشناسان در این سمینار با انواع نانو ها شامل نانوحسگرها ، نانوحسگرهای آلودگی‌ میکروبی و باکتریایی، نانوحسگرهای فسفات و نیترات ، حسگرهایTDS ، فناوری نانو در فرایندهای غشایی تصفیه آب و فاضلاب و شرکت های فعال داخلی در این حوزه آشنا شدند .


لینک منبع و پست :سمینار آشنایی با كاربردهای فناوری نانو در صنعت آب و فاضلاب برگزار شد
http://qudsonline.ir/detail/News/324465


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات