تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر

نویسنده :نویسنده Ž
تاریخ:سه شنبه 11 آبان 1395-07:42 ب.ظ


تین نیوز| برای تمام مالکان شناورهای صیادی که قصد تغییر کاربری شناورشان را برای فعالیت های توریسم دریایی داشته باشند، مجوز صادر می شود.

معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اظهار داشت: گردشگری دریایی و توجه به ایجاد زیرساختهای آن هم اکنون به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های توسعه ای استان بوشهر مطرح است.

ناصر امیرزاده با اشاره به وجود بخش زیادی از نوار ساحلی خلیج فارس در استان بوشهر گفت: این موهبتی است که می توان با بهره برداری مناسب از آن در زمینه گردشگری زمینه های هر چه بیشتر توسعه اقتصادی استان را فراهم کرد.

وی بیان داشت: در مدت اخیر شاهد اتفاقات بسیار خوبی در زمینه ایجاد زیرساختهای گردشگری ساحلی و دریایی در شهرستان های بوشهر و عسلویه بوده ایم.

این مقام مسئول در استان بوشهر با اشاره به ساخت دهکده گردشگری دریایی در عسلویه و بهره برداری از آن در اوایل سال جاری گفت: بهره برداری از این دهکده گردشگری، توریسم منطقه را متحول کرده است.

وی با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست اولویت توسعه گردشگری استان بوشهر است، بیان داشت: سعی می شود در تمام پروژه های گردشگری مرتبط با ساحل و دریا، هیچ گونه آسیبی به محیط زیست منطقه وارد نیاید.

معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، آینده توریسم دریایی در بوشهر را بسیار روشن ترسیم کرد و گفت: این مهم همزمان با توسعه پایدار محقق خواهد شد.

امیرزاده یادآور شد: هم اکنون سرمایه گذاران بخش خصوصی زیادی به منظور خرید شناورهای تفریحی به اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مراجعه می کنند.

وی تاکید کرد: تعدادی شناور تفریحی نیز هم اکنون در ساحل بوشهر پهلو گرفته اند و در زمان مورد نیاز با هماهنگی دفاتر خدمات مسافرتی استان از آنها برای گشت های دریایی استفاده می شود.

وی ادامه داد: شناورهای تفریحی نمی توانند بیش از دو مایل از آبهای ساحلی دور شوند و اکثر آنها در خورها یا کانال به گشت دریایی می پردازند.

به گفته این مقام مسئول در استان بوشهر، اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر نهایت حمایت خود را از سرمایه گذاران بخش خصوصی که قصد ورود به ایجاد زیرساختهای مرتبط با توریسم دریایی را داشته باشند، انجام خواهد داد.

امیرزاده عنوان کرد: رعایت استانداردها در ارائه خدمات گردشگری، اولویت نخست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در بخش سرمایه گذاری محسوب می شود.

وی خاطرنشان ساخت: در موضوع خرید شناورهای تفرحی نیز، اداره بنادر و دریانوردی استان مسئولیت صدور مجوز در بخش ایمنی و تردد شناورها را خواهد داشت اما همچنان نحوه ارائه خدمات گردشگری از سوی این شناورها تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان خواهد بود.

معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: در حال حاضر مالکان برخی از شناورهای صیادی نیز برای تغییر کاربری شناور خود به اداره میراث فرهنگی استان مراجعه کرده اند.

وی اظهار داشت: این شناورها می توانند با رعایت استانداردهای لازم با محوریت جاذبه ماهیگیری به گردشگران علاقه مند خدمات رسانی کنند.

به گفته امیرزاده ، برای تمام مالکان شناورهای صیادی که قصد تغییر کاربری شناورشان را برای فعالیت های توریسم دریایی داشته باشند، مجوز صادر می شود و تحت حمایت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قرار خواهند گرفت.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

نوشته تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر اولین بار در مفیدستان پدیدار شد.
منبع :تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%b4%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b5%db%8c%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1/کلمات مرتبط :
تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر,
تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر - واحد مرکزی ...,
هرلحظه، تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر,
تغییر کاربری شناورهای باری به تفریحی ویژه نوروز/برگزاری گشت ...,
بهره برداری از نخستین شناور تفریحی در بوشهر؛بزودی,
تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر / برای تمام ...,
تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر - دبلیوخبر,
تغییرکاربری شناورهای صیادی به گردشگری در بوشهر - اخبار فارسی ...,
گلافی قدیمی‌ترین صنعت بوشهر+ عکس - پایگاه خبری خلیج فارس,
نرخ تعدیلی سوخت شناورهای باری جستجو در خبرچه | خبرچه,داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic