برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟

نویسنده :نویسنده Ž
تاریخ:یکشنبه 14 خرداد 1396-03:03 ق.ظمفیدستان:

در آستانه‌ی آغاز ماه مبارك رمضان


برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – خانه فیروزه‌ای > یاسمن رضائیان:
حال این روز‌هایم سفید است. از آن سفید‌های برفی که انعکاس نور خورشید در آن، چشم‌هایم را به هیجان می‌آورد. از آن سفید‌های خوب که هنوز کمی روی قله‌ی کوه باقی مانده است.

فقط كمی از اردیبهشت مانده است؛ اما عطر آن هنوز به سرشاری روز اول در خانه پیچیده است. عطر اردیبهشت ماندگار شده است تا خبر رسیدن مسافرانی سپید را بدهد. یكی از همین روز‌ها، در ساعتی از بامداد، پرده‌ی اتاق را با نسیم تكان می‌دهند و وارد خانه می‌شوند. حتی از تصور این لحظه دلم فرومی‌ریزد. یك‌سال بود كه منتظر بازگشت این لحظه بودم.

روزهای در راه، شبیه به مسافرانی هستند كه از سرزمینی دور می‌آیند. از آن سرزمین‌هایی كه هیچ‌وقت فرصت رفتن به آن را نداشته‌ایم، اما همیشه در خیال‌هایمان به آن فكر كرده‌ایم. انگار كه بارها سفر كرده باشیم. از تصور زیبایی‌ این سرزمین فهمیده‌ایم چه‌قدر باشكوه است.

این سرزمین برای هر كدام از ما نام مخصوص به خودمان را دارد. برخی به نام بهشت و برخی به نام شور آن را می‌شناسند و البته نامی دارد كه همه آن را شنیده‌ایم؛ رمضان.

روز‌های ماه رمضان مسافر‌های شور و بهشت‌اند. آن‌ها می‌‌آیند و چند روزی در دنیای ما توقف می‌كنند و بعد به سرزمینشان بر‌می‌گردند. سرزمینی كه در عین دور بودن بسیار نزدیك است و هر سال، یك‌بار در نزدیك‌ترین مرز آن قرار می‌گیریم.

مسافران سپید آن‌چنان جان ما را از هوای سرزمین‌شان سرشار می‌كنند كه بعد از رفتن‌شان باز‌هم خانه‌مان عطر حضور‌شان را دارد. كافی است ایمان داشته باشی به وجودش. كافی است نام بهشتی‌اش را زیر لب زمزمه كرده باشی.

  • به پیشواز بهار سفید

مادر خانه‌تكانی كرده است. می‌گوید: رمضان كه از راه می‌رسد باید خانه تمیز و مهیا باشد. می‌گوید آمدن رمضان درست مثل آمدن بهار است. باید به استقبالش بروی.

من تمام كتاب‌های كتاب‌خانه‌ام، تمام كاغذهای سفیدم و تمام وسایلم را مرتب كرده‌ام. كار‌های عقب‌مانده‌ام را انجام داده‌ام تا ذهنم از هر تكلیف تلنبار‌شده‌ای خالی باشد.

مادر می‌گوید: ذهنت كه آرام باشد جانت هم آرام می‌شود. من حتی دور و اطرافم را هم خلوت كرده‌ام تا خیالم راحت باشد در روز‌های پیش رو از هر دغدغه‌ی كم‌ارزشی دور خواهم بود.

پنجره‌های اتاق را تمیز كرده‌ام تا تسبیح درختان را در باد ببینم. مادر می‌گوید: صدای تسبیح در رمضان بلند‌تر از هر زمان دیگر است. شاید اگر خوب گوش دهی زمزمه‌ی تسبیح درختان را بشنوی.

  • ارتفاع زیر پایت

این روز‌ها حال خوبی دارم. یك دشت وسیع پر از گل‌های رنگارنگ در جانم بیدار شده است. بی‌نهایت پرنده در قلبم پر باز كرده‌اند و انگار كه سوار بر بالونی رؤیایی باشم، ارتفاع زیر پایم را احساس می‌كنم. از این فاصله تكان خوردن درختان را در باد می‌بینم. همه‌ی دنیا تو را صدا می‌كنند.

منتظر نیستم از خواب بیدار شوم. می‌دانم بیدارم و احساساتم بیش‌تر از هر زمان دیگری واقعی‌اند. مگر می‌شود در بیداری روی زمین ایستاده باشی اما ارتفاع را زیر پایت احساس كنی؟ البته كه می‌شود. این خاصیت روز‌های در راه است. مثل زمانی كه آینده را در خواب می‌بینی.

صدایی در دلم بیدار شده است كه می‌گوید: در روز‌های پیش‌ رو كمی به فكر آن بالا‌ها باش. من به صدای این دعوت گوش دادم و ارتفاع دلچسب زیر پایم را احساس كردم.

مادر پرده‌های خانه را كنار زده است تا انعكاس تسبیح درختان، آینه در آینه در خانه تكثیر شود. مسافر‌های تو همین حوالی‌اند. آن‌ها با خودشان سپیدی می‌آورند. انگار كه تمام رنگ‌های سفید دنیا را به دیوار‌های خانه‌ی ما پاشیده‌اند، تمام خانه سرشار از شوقی آرام‌بخش است.

هنوز از پنجره به ته‌مانده‌ی سفیدی قله‌ها نگاه می‌كنم. مثل نو‌جوانی پر‌شور كه سرش پر از خیال‌های دنباله‌دار است و در جایش بند نمی‌شود، پاهایم را تكان‌تكان می‌دهم. زیر پایم خالی است. من این ارتفاع شیرین را احساس می‌كنم و فكر می‌كنم همین حالاست كه درختی زنگ در خانه‌مان را بزند و از من بپرسد: مسافر‌های خدا كی از راه می‌رسند؟لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ جی موزیک جی وان … سه شنبه خرداد دانلود آهنگ جدید امید جهان به نام بوشهریا سه شنبه خرداد راه کم کردن میل جنسی در پسران و دختران مجرد که به …صفحه اصلی ازدواج راه کم کردن میل جنسی در پسران و دختران مجرد که به استمنا کشیده حسینیه پایگاه تخصصی مدح و مرثیهبه مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر نشسته ام بنویسم برای خرمشهر که صرف شد همه عمرم بپای برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ برای رسیدن بهار سپید برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای هرلحظه، برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ اخباراجتماعیبرای برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای در آستانه‌ی آغاز ماه مبارك رمضان برای رسیدن بهار سپید برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ جستجو وبلاگ برایرسیدنبهارسپید برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ آماده‌ای آماده‌ای آماده‌ای سایت اخبار فارسی نیوز مانیتور یک خبرخوان بین المللی برای رسیدن بهار سپید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بهشهر برای رسیدن بهار سپید برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ تلفن برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ پرتال جامع تایا برایرسیدنبهارسپید خانه برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای برای رسیدن بهار سپید برای رسیدن بهار سپید آماده ای؟ حال این روز هایم سفید است برایرسیدنبهارسپید برای رسیدن بهار سپید آماده ای برای رسیدن بهار سپید آماده ای؟ برای رسیدن بهار سپید آماده برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ وبلاگ پست برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ مسولیتی در قبال محتوای پست برای رسیدن بهار سپید برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ همشهری خبروان برایرسیدنبهارسپید برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای درست مثل آمدن بهار خوانی برای استقلال توسط برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ کودک و نوجوان فرهنگی

مطلب برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :برای رسیدن بهار سپید آماده‌ای؟
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%af%d9%86-%d8%a8%d9%87%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d9%be%db%8c%d8%af-%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c%d8%9f/


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات